Astoria 1-1

• autor: uksmazovia, 2011-10-09 19:08

Mecz 7 kolejki Ligi Junior Młodszy - RKS Lechia - Astoria Szczerców

W niedziele o 14 na bocznym boisku Lechii w ramach okręgowej ligi Junior Młodszy RKS podejmował Astorię Szczerców. Cel gospodarzy był jeden - wygrać mecz aby nie stracić kontaktu z czołówką tabeli. Goście chcieli przerwać passę trzech meczy bez punktów.
Od początku meczu Lechia miała optyczną przewagę , jednak nie potrafiła tego w żaden sposób udokumentować , natomiast Astoria miała jedną bardzo groźną sytuację w której napastnik gości trafił w poprzeczki z 11 metrów. Lechia przez całą połowe przeważała i stwarzała sytuacje których nie potrafiła wykończyć.

W drugiej połowie Astoria zaczeła powoli dochodzić do głosu a w 50 minucie piłka w dziwny sposób skozłowała przed obrońcą Lechii Hubertem Spałą i trafiła go w rękę za co został podytkowany rzut karny. Z 11 metrów nie pomylił się zawodnik Astorii mimo że bramkarz RKS prawidłowo odczytał zamiary strzelca. Potem Lechia ruszyła do huraganowych ataków jednak nic nie chciało wpaść do bramki (na takim boisku ciezko trafic w pilke , a co dopiero nią w bramke) . Wkońcu w ostatniej minucie meczu udała się ta sztuka kapitanowi gospodarzy - Mateuszowi Olczakowi który strzałem prawą nogą zza szesnastki dał 1 pkt swojemu zespołowi.

Dzięki temu wynikowi Lechia pozbawiła się szansy na awans do Ligi Wojewódzkiej. Odrobienie takiej straty do Mechanika Radomsko jest zadaniem z etykietką "mission impossible" .