Przed Sezonem

• autor: uksmazovia, 2010-08-29 13:20

UKS Mazovia przed pierwszym gwizdkiem nowego sezonu

Mazovia na 5-lecie swojego istnienia wywalczyła upragniony awans do Ligi Wojewódzkiej . W związku z tym w drużynie musiały dokonać się zmiany . Celem Mazovii przed tym sezonem jest osiągnięcie miejsca dającego utrzymanie w lidze. W tym sezonie tylko dwie ekipy spadną z ligi więc szansa na utrzymanie jest ogromna.

31 Sierpnia UKS Mazovia zainauguruje sezon meczem z MKP "Boruta" Zgierz , o godz, 13 na głównym boisku Lechii . Z Borutą nigdy wczesniej się nie spotkaliśmy mimo tego że dwukrotnie byliśmy goścmi na ich halowym turnieju. W poprzednim sezonie goście tego meczu zajeli ostatnie miejsce dające utrzymanie w lidze , z dorobkiem 25 punktów . To tyle co możemy powiedzieć o naszym przyszłym rywalu. Następnie 5 września pojedziemy do Skierniewic , gdzie zmierzymy się z miejscowym Widokiem . Z tą drużyną mierzyliśmy się tylko raz , na sztucznej murawie w Skierniewicach padł wynik 4-3 dla gospodarzy a dla nas bramki trafił Filip Urbańczyk. Tym razem też pewnie będzie wyrównana walka , a kto wygra będzie wiadomo już za kilka dni .

W kadrze zaszło kilka zmian . Przedewszystkim z drużyną pożegnało się kilku piłkarzy , a w ich miejsce przybyli nowi :
z RKS Lechia Tomaszów z którą walczyliśmy o awans w okręgówce przybyli Paweł Barański i Maciek Świnoga , a także z rocznika 96 Bartek Goździk .
Z Ceramiki Opoczno wrócił do klubu Igor Jakubowski. Igor karierę swoją zaczął w Mazovii , i teraz postanowił wrócić i pomóc Mazovii w lidze wojewódzkiej.
Przyszedł także do nas całkiem nowy piłkarz , który nie ma za sobą jeszcze żadnych występów - Artur Burchard.

Kontuzje narazie omijają naszą ekipę . Po za Patrykiem Bojdo , który podczas turnieju w Koninie skręcił nogę w kolanie . Niestety wciąż ma problemy z kolanem i nie wiadomo kiedy będzie gotowy do gry.
Pozatym w kadrze znajdują się :
Paweł Lenarcik , Adrian Niemiec , Mateusz Olczak , Michał Lewandowski , Hubert Spała , Krystian Kołodziejczyk , Mateusz Przyborek , Filip Urbańczyk i Michał Piotrowski .

W meczach sparingowych Mazovii wiodło się średnio. Przegraliśmy 8-2 z Wolborzem , 3-0 z Gorzkowicami , 5-4 z Moszczenicą , ale były także zwyciestwa w Izbicy z ... , a także w Wolborzu 2-0 .

W międzyczasie Mazovia pozyskała wsparcie od firmy Eurobox , która postanowiła wspomóc naszą drużną .

Po poprzednim sezonie Mazovia 26-27 Czerwca pojechała do Konina na turniej , w którym jednak nie udało się nic ugrać naszej drużynie , zajmująć 9 miejsce.
W dniach 9-18 nasza drużyna była w Krasnymstawie , na obozie i turnieju . Turniej był udany dla naszej drużyny , co prawda nie udało się wywalczyć mistrzostwa z przed roku , ale drugie miejsce też cieszy.

Tyle się działo w tzw. międzyczasie .